Jak zabezpieczyć rodzinę i oszczedzać na przyszłość dziecka jednocześnie?


Czy można bezpiecznie oszczędzać pieniądze na przyszłość dziecka, a jednocześnie zabezpieczyć rodzinę na wypadek śmierci? Pierwsze co nam przychodzi na myśl to stare ubezpieczenia inwestycyjne połączone z UFK z którymi większość osób ma bardzo niemiłe wspomnienia. Te produkty nie były złe, niestety mało kto miał wiedzę na tamte czasy jak z nimi postępować przez co dużo ludzi straciło ogromne oszczędności na opłatach likwidacyjnych. Teraz na połączone słowa ubezpieczenia i oszczędzania niektórzy pomyślą że to powróciło, a tymczasem mamy tu do czynienia z jednym z najlepiej skontruowanych ubezpieczeń na rynku.

Ubezpieczenie Posagowe polega na opłacaniu składki która będzie się dzieliła na:

1. Część odkładaną na dziecko - Większą część składki odkładamy na przyszłość nie inwestując tymi pieniędzmi! Co za tym idzie nie ponosimy żadnego ryzyka. Pieniądze trafią na konto ubezpieczyciela który będzie nimi zarządzał, ale nie może ich w żadnym wypadku stracić. Co więcej, na koniec ustalonego okresu dostaniemy jeszcze bonusowe kilka % do zebranego kapitału.

2. Ubezpieczenie w razie śmierci - W postaci jednorazowej wypłaty, renty miesięcznej dla dziecka i przejęcia opłacania składek po śmierci.

Dlaczego oszczędzanie w postaci ubezpieczenia posagowego jest bardziej opłacalne, niż lokata w banku i indywidualne ubezpieczenie na życie? Sprawdźcie poniższe wyliczenie.

Małżeństwu Nowaków, urodziła się w tym roku córka. Nowakowie założyli że:

 • Chcieliby odkładać na studia dziecka 200zł miesięcznie
 • Ubezpieczenie na życie to dla nich maksymalnie 150zł
 • Interesuje ich aby dziecko otrzymało pieniądze na 18 urodziny
 • Obawiają sie inflacji, co roku będą odkładać 1.5% więcej (O tyle będzie co roku rosła składka, ale też wszystkie pozostałe świadczenia!)
 • Mają obydwoje po 30 lat i pracują biurowo
 • Pani Nowak jest obecnie na macierzyńskim więc główny dochód osiąga mąż

WYLICZENIE

Zakres Ochrony Suma ubezpieczenia / Świadczenie Składka Podstawowa
 • śmierć ubezpieczonego
 • dożycie przez ubezpieczone dziecko do końca okresu ubezpieczenia
41 350,00 zł 199,99 zł
Zakres Ochrony Dodatkowej Suma ubezpieczenia / Świadczenie Składka Dodatkowa
renta posagowa ubezpieczonego 3 000,00 zł 59,13 zł
przejęcie opłacania składki w przypadku niezdolności do pracy ubezpieczonego opłacanie składki 18,14 zł
śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku 41 350,00 zł 6,70 zł
renta posagowa współubezpieczonego 3 000,00 zł 59,13 zł
przejęcie opłacania składki w przypadku śmierci współubezpieczonego opłacanie składki 4,85 z

Składka miesięczna w pierwszym roku: 347,94 zł


Od czego jesteśmy ubezpieczeni w ubezpieczeniu posagowym?

Śmierć Ubezpieczonego - W tym przypadku chodzi o męża - w razie jego śmierci dziecko (a konkretnie matka jako jego opiekun prawny) otrzyma 41 350zł. Dodatkowo polisa dalej będzie aktywna wraz ze wszystkimi pozostałymi ryzykami, a jednocześnie pozostałe osoby są już zwolnione z opłacania dalszych składek.

Dożycie przez ubezpieczone dziecko do końca okresu ubezpieczenia - Czyli kwota jaką otrzyma dziecko po 18 latach. Te dwa ryzyka się nie wykluczają. Jeżeli ubezpieczony umrze, pomimo wypłaty świadczenia za śmierć, dziecko nadal otrzyma "swoją część" po osiągnieciu 18 roku życia.

Renta posagowa ubezpieczonego W momencie śmierci męża, co miesiąc, na konto opiekuna prawnego dziecka (czyli Matki) będzie spływać kwota z przedziału 500zł - 3000zl. Na potrzeby kalkulacji przyjęliśmy tą górną wartość. Renta jest wypłacana do momentu osiągniecia przez dziecko ustalonego wcześniej wieku (wg kalkulacji do 18 roku życia)

Przejęcie opłacania składki w przypadku niezdolności do pracy ubezpieczonego Jeżeli mąż będzie niezdolny do jakiejkolwiek pracy przez co najmniej 12 miesięcy, co potwierdzi komisja lekarska, Warta bierze na siebie opłacanie składek do momentu popwrotu do pracy

Śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku Znowu chodzi o męża - w razie jego śmierci w nieszczęśliwym wypadku, dziecko (a konkretnie matka jako jego opiekun prawny) otrzyma dodatkowe 41 350zł.

Renta posagowa współubezpieczonego W momencie śmierci matki, co miesiąc, na konto opiekuna prawnego dziecka (czyli Ojca) będzie spływać renta w wysokości 3000zł. Renta jest wypłacana do momentu osiągniecia przez dziecko ustalonego wcześniej wieku (wg kalkulacji do 18 roku życia)

Przejęcie opłacania składki w przypadku przypadku śmierci współubezpieczonego W przypadku męża jako głównego ubezpieczonego, to ryzyko jest zawarte już w podstawowym ubezpieczeniu. Druga osoba jest już dodatkowo płatna, ale są to na tyle niewielkie kwoty że nie warto tego ryzyka pomijać. W razie śmierci Żony, Warta bierze na siebie opłacanie składki do samego końca


Czyli w sumię ile oszczędzimy, otrzymamy?

Bądźmy naprawde pesymistyczni. Załóżmy że po 3 latach doszło do wypadku w którym umiera mąż. Obecna składka klienta to było 347,94zł miesięcznie - powiększone o 2 letnie zapobieganie inflacji inaczej mówiąc INDEKSACJE, daje składkę miesięczną na poziomie 361,99zł.

Łączna wysokość otrzymanych świadczeń to:

 • Wypłata za śmierć: 41 350zł powiększona o indeksację to 42 487 zł
 • Wypłata za śmierć w wypadku: 41 350zł również powiększona o indeksację to 42 487 zł
 • Przez 15 lat wypłacana renta w wysokości 3000zł (plus indeksacja) to 561 816 zł
 • Po osiągnieciu 18 rż, dziecko otrzyma 46 530 zł

Czyli... 693 320 zł!

I wciąż pamietajmy - od tego momentu Matka dziecka nie będzie musiała już opłacać polisy. Tymczasem wciąż, gdyby również umarła, zostanie wypłacona druga renta opiekunowi prawnemu (najpewniej komuś z rodziny, kto zaopiekuje się dzieckiem).

Jesteś zainteresowany ofertą? Kliknij poniżej i skorzystaj z formularza.


Jeżeli masz jakieś pytania... Skontaktuj się z nami!   

Wyslij wiadomość